| Cjsjsjshhdhshaja a întrebat:

Am un IPhone 6 și are o problema la conexiunea wifi....adică atunci când vreau sa ma conectez la rețea, îmi apare ca am full, și când ma conectez, am o liniuța sau doua, și vreau sa știu dacă pot sa fac ceva eu singura acasă sau dacă îl duc la service poate sa facă ceva să-l repare?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca trebuie reparat, atunci i se schimba antena- sau intreg modulul wi-fi.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inainte sa te conectezi, telefonul iti indica TOATE semnalele wi-fi, amestecate laolalta.
Dupa conectare, iti indica doar semnalul canalului ocupat de telefon.

Diferenta mare poate fi cauzata de una sau mai multe din cauzele de mai jos:
- mai multe semnale prezente (de la routere apropiate, care apar si pe lista wi-fi)
- mai multe conexiuni wi-fi concomitente la router-ul (hotspot-ul) tau
- distanta mare si obstacole RF multe intre router si telefon
- prea multe obiecte metalice care dau reflexii de radiofrecventa perturbatoare
- problema cu pozitionarea antenei routerului /telefonului

| Cjsjsjshhdhshaja explică (pentru Bula):

Mdaa....nu am înțeles nimic.dar vreau sa știu dacă îl duc la service ip repara sau?

| Bula a răspuns (pentru Cjsjsjshhdhshaja):

Incearca-ti telefonul la distanta de 1-3m de router, cu vedere directa la antena aceluia.
Daca si atunci problema persista, atunci trebuie dus la service.

| Cjsjsjshhdhshaja explică (pentru Bula):

Și îl poate repara?

| Bula a răspuns (pentru Cjsjsjshhdhshaja):

Daca trebuie reparat, atunci i se schimba antena- sau intreg modulul wi-fi.