| Mircok a întrebat:

Am un Samsung A10 de aproximativ 8 luni și au fost destule momente când nu l-am lăsat sa se încarce bateria complet.
De 2 zile se încarcă extrem de greu, acum stau cu el la încărcat de 3 ore și are 47% în condițiile în care are fast-charging.
Cred ca este de la baterie sau încărcător (îmi apare și notificarea "verificați stare de conexiune a încărcătorului").
Întrebarea mea este : plătesc mai mult la factura de curent electric dacă am nevoie de foarte multe ore sa se încarce telefonul? Dacă da, cum as putea remedia situația?

Răspuns Câştigător
| anonimaalee29 a răspuns:

Telefoanele din ultimii ani nu prea sunt de calitate, sunt facute sa tina 2 ani.
Mai bine il dai la garantie sa iti schimbe bateria si incarcatorul, fiindca bateria se poate incinge la un moment dat. Am patit si e destul de riscant. Poate si sa ia foc. Mai ales cand e in priza

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"plătesc mai mult la factura de curent electric"

poate 1 leu / lună