| tzori a întrebat:

Buna TPU as vrea sa imi cumpar un telefon si acela sa fie xiaomi redmi note 4g cu 2 gb ram. As vrea sa stiu pe cata memorie se pot instala aplicatii dac se pot muta pe card si daca ruleaza bine fifa 15. Nu vreau sa imi sugerati alte telefoane doar vreau sa imi raspundeti la intrebarile de mai sus. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| cllauddiuu a răspuns:

Memorie interna are 8gb + slot card pana la 64gb. Din aia 8gb interni poti folosii cu usurinta 6 gb. Da, se pot muta pe card.
Fifa 2015 ruleaza fara probleme.

| tzori explică (pentru cllauddiuu):

De unde ar fi mai bine sa il iau eMAG sau pc garage? Daca imi raspunzi si la asta ai funda!

| untilizatorunic a răspuns (pentru cllauddiuu):

Memoria interna este de 16 gb minim

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Este un telefon foarte ok ca si performante. Sa tot instalezi aplicatii in memoria lui, si desigur ca se pot instala si pe card. Sper ca esti constint de faptul ca telefoanele de la xiaomi se incing exagerat de tare, si nu prea exceleaza nici la capitolul bateriei.