| TrueRO a întrebat:

Buna TPU Cand am ajuns acasa de la scoala am pus Samsung Galaxy s3 mini la incarcat,cand am vazut ca este incarcata l-am pus pe o masuta si l-am lasat acolo, a doua zi cand sa plec la scoala telefonul mai avea 12% din baterie,nu stiu ce are de se descarca asa de repede. Daca stie cineva care este problema va rog nu ezitati sa raspundeti, dau funda.

Răspuns Câştigător
| mimi a răspuns:

Trebuie sa il tii inchis mereu cind il incarci chiar atunci cind e 50%

5 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

I-ai uitat tu ceva deschis, sigur! Bluetooth, Wireless, Internet pe mobil etc

| mimi a răspuns:

Daca se descarca repede poti avea o baterie suplimentara care o data incarcata poate sta in buzunar 3 luni. nu e bine sa descarci complet telefonul si apoi sa il incarci. cea mai buna varianta e sa il lasi pina la 50 %si apoi sa il pui la incarcat. o data la 2 luni lasa telefonul sa se descarce complet iar apoi il pui la incarcat. atunci cind incarci telefonul tinel inchis

| TrueRO explică (pentru mimi):

Ok mersi pentru sfaturi voi incerca varianta cu 50% si ce mi-ai mai scris sa vad daca se mai descarca asa.

| TrueRO explică (pentru mimi):

Varianta sa inchid telefonul cand il incarc o fac si cand am 50%? sau pot sa il incarc si cu telefonul deschis?

| mimi a răspuns (pentru TrueRO):

Trebuie sa il tii inchis mereu cind il incarci chiar atunci cind e 50%

| Mariah01 a răspuns:

Bună, #Dabitoun1999! În cazul în care te-ai jucat pe telefon sau ai vorbit prin apeluri sau prin SMS-uri cam mult, alt motiv nu poate să existe.