| Chrysstian a întrebat:

Care este mai bun: Nokia Lumia 920 sau Samsung Galaxy S3; fiecare are plusurile si minusurile lui; Nokia... are mai multe plusuri, dar S3 e mai inteligent (stie cand citesti de pe el etc.); nu stiu ce sa aleg; vreau pareri pro&contra si cu tot cu niste argumente.

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Samsung Galaxy S3 I9300, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......1_2141.php

Toate cele bune.

| DenisIonut01 a răspuns:

Galaxy s3.

| M1hai a răspuns:

Eu iti recomand lumia 920, e mai placut decat s3, are un prieten s3, se mai blocheaza cateodata si bateria nu tine mult, intr-adevar lumia 920 e mai scump, dar merita fiecare banut happy

| MaxKiller911 a răspuns:

Eu nu prea pot sa spun care este mai bun, dar iti pot spune cateva lucruri:
Nokia lumia 920 : daca vrei un telefon in care poti gasi tot ce cauti foarte usor, care lucreaza repede cu un design foarte placut si pot sa spun ca te poate tine bateria mai mult decat la s3 iti recomand Nokia lumi 920
Samsung galaxy s3 : daca vrei un telefon care sa lucreze repede deoarece s3 are un procesor quad core, care sa suporte multe aplicatii, sa aiba o memorie mare si un pret putin mai mic iti recomand Samsung galaxy s3
sper ca te-am ajutat, dar daca ar fi dupa mine as alege s3 doarece Nokia este un brand care este intrecut de mult timp si pentru ca s3 are un procesor mult mai bun decat lumia ( s3 are un procesor de 1.4 GHz quad core, adica cu 4 nuclee, iar lumia 1.5 dual core, adica cu 2 nuclee )
daca vrei sa le compari :
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_920-4967.php

http://www.gsmarena.com/samsung_i9300_galaxy_s_iii-4238.php

| iuss12345 a răspuns:

EU mi-as lut catecoric Nokia lumia 920
1. Camera este mult superiaoara lui s3
2 OS-ul Windows phone 8 este mult mai rapid ca androidul in plus sunt garantate in os 60 de fps

| Ovidiu34149 a răspuns:

Nokia-ul o sa il ai mai mult timp. E super performant, mult mai rezistent. Samsung-ul e mai performant, dar mai sensibil. Are un plus: Androidul.
Eu mi-as lua totusi Lumia

| MaxKiller911 a răspuns (pentru Ovidiu34149):

Sa stii ca Samsung are o carcasa din policarbonat ( un material mult mai rezistent decat materialele din care este conceput Nokia ) si Nokia nu este mai performant deoarece s3 are un procesor mult mai bun

| annapopa a răspuns:

Salut.
Eu am Samsung Galaxy S3 de aproape jumate de an si sunt foarte multumita, ti-l recomand. Daca il achizitionezi cu siguranta o sa-ti placa.