| 21091995 a întrebat:

Buna TPU de cateva zile caut sa-mi cumpar un iphone 5 am citi multe pe net despre unele care ar avea cont pe Icloud ar putea fi furate sau cv de genu, si am gasit la cineva un Iphone spune ca nu are cont icloud activ, cum pot verifica asta?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cele furate se vand la mana 2ª de obicei. Daca faci rost de unul nou nu ai treaba cu el il poti plati in rate dar finantarea se face numai la persoanele care au un contract de munca valabil, si nu cred eu ca parintii tai sant in stare sa dea 800€ pe un iphone.

| 21091995 explică (pentru mgtow):

Eu ziceam de cele la mana a2a si voiam sa aflu cum imi dau seama daca are cont activ icloud nu ti-am cerut informatii despre cum l-as putea cumpara sau care ar fi parerea ta despre parintii mei.

| mgtow a răspuns (pentru 21091995):

Nu ai cum sa iti dai seama in mare parte daca are sau nu cont activ, unica sansa ar fi daca intri direct cand e logat de pe telefonul respectiv si nu iti va lasa omul iphone-ul sa umbli pe el inainte sa platesti.

| Dyenutzaaaaaaa a răspuns:

Pai cred ca poti verifica dupa imei. Dai pe google verificator imei si dupa bagi imei-ul de la iphone-ul respectiv. Dupa o sa iti dea toate detaliile: ce culoare e, ce memorie are etc.