| KevinAle a întrebat:

Buna TPU! Dețin un iPhone 13, dar încă nu mi-am cumpărat un încărcator la el, are ceva dacă il incarc cu un incarcator de tip mai vechi? (Am incarcatorul original de la iPhone 7)
Deteliorează sănătatea bateriei? Si daca ati putea, va rog sa imi trimiti niste linkuri cu incarcatoare de iphone 13 originale

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu conteaza cu ce incarcator incarci daca se potriveste mufa, nu va avea nimic numai timpul de incarcare va fi mai mult! Deci stai calm ca nu se intampla nimic!

| CIaudiu a răspuns (pentru lpavel):

Nu e chiar asa cum spui tu. Conteaza foarte mult si tehnologia care se afla in incarcatoare. De-asta exista certificari si standarde. De exemplu, un incarcator after-market iti poate incalzi telefonul pana la 50 de grade sau mai mult, ceea ce iti va degrada bateria mult mai rapid.