| Claudia45 a întrebat:

Am scris acum 3 zile aici ca nu-mi merge încărcătorul și mai multe.
L-am dus la reparat. La Gsm. L-am luat după 4 ore și am plătit 170 de lei.
Tin sa menționez ca înainte sa îl duc la gsm nu am încercat sa îl încarc cu alt încărcător pentru ca nu am. Și al meu nu este de iPhone original. Ajung acasa și îl bag sa văd dacă merge și nu merge. Și ca sa ma asigur ca nu sunt eu nebuna mi-a împrumutat o prietena încă 2 încărcătoare din care unul original. Și niciunul nu merge. Îmi puteți da un sfat cu ce as putea face acum?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Le-ai făcut planul ălora de la GSM cu banii dați pe,, reparatie". Îți luai altul nou. Și ca să-ți dai seama până la urmă că problema este de la telefon. Dacă ți-ai dat seama. Dar ai iPhone, de!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ce ai dus la reparat telefonul? Sau încarcatorul ca nu inteleg nimic.

| J0B0MAT a răspuns:

Trebuiau să îţi facă probă la gsm dacă merge sau să îi fi pus tu.Nu ai decât să mergi la ei să le arăţi că telefonul nu merge. Dacă ai vreo factură ceva cu reparaţia, poate îţi mai returneză banii sau îl repară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De 170 iti luai 2 incarcatoare noi. Problema e la mufa telefonului sau la baterie.

| Claudia45 explică (pentru anonim_4396):

Pai eu l am dus acolo
Ei trebuiau sa rezolve problema

Răspuns utilizator avertizat
| florin926481f a răspuns:

Stai sa inteleg, tie nu ti se mai incarca telefonul si ai dus incarcatorul la reparat?

| al0o0o0 a răspuns:

Normal ar fi fost ca dupa ce ti l-au reparat, inainte sa ti-l dea inapoi sub pretextul ca l-au reparat dupa ce ti-au luat banii, sa-l verifice sau sa-l verifici tu la fata locului.

| diNNozo a răspuns:

Ceau Camelia. Am intampinat aceeasi problema la iPhone 6s ( problema comuna la telefonul asta mufa de la incarcare ) am schimbat-o la un service de telefone. m-a costat 140 lei. de atunci telefonul merge brici. bafta

| Claudia45 explică:

Telefonul l am dus! Ma scuzați de Neînțelegere

| Claudia45 explică:

Am rezolvat, m-am dus cu 3 încărcătoare la ei sa le arat ca nu merge, mergeau doua din ele, culmea
Dar mi am luat totuși un alt încărcător
Și merge

| AnaMariaBcB112233 a răspuns:

Poate telefonul e de vină, dacă niciun încărcător nu merge!

| AnaMariaBcB112233 a răspuns:

Poate e bateria telefonul, oricum sper că ai rezolvat