| Narcis_Narcis_1995 a întrebat:

Buna ziua, am și eu o problema la iPhone 11, intr-o săptămâna mi-a scăzut sănătatea bateriei 3%.
Care ar fi cauza? Menționez ca îl incarc cu încărcător original

2 răspunsuri:
| Ionelionut a răspuns:

Pai un iPhone oricum are o baterie mai proasta că un android și nu trebuie sa ii soliciți bateria foarte mult dacă l-ai încărcat 90-100% sa nu îl mai lași nici o data sa se încarce peste gen dacă ai 100% nu îl mai lași să se încarce deloc că se strica bateria și la android se strica dacă faci așa, sau poate telefonul tau l-ai luat de pe olx sau un site prost și tea dat țeapă,

| Narcis_Narcis_1995 explică (pentru Ionelionut):

Nu știu, telefonul e original, asta se vede
De ex când am pus aceasta întrebare aveam sănătatea bateriei 95 și pana in prezent mi-a scăzut destul de mult, acum am sănătatea bateriei 90 %?‍♂️