| Gabi_Sfetcu_1986 a întrebat:

Mi.am luat o folie de sticla pentru telefon. si nu o pusesem corect. avea o scama pe ecran, am scos folia sa o pun la loc. si mai mult am stricat folie. cum pot sa pun iar folia fara nici o bula. si inca ceva, senzorii de la telefon, a intrat apa in ei si se vad asa aburiti de la apa. afecteaza cu ceva? Cum fac sa dispara?

Răspuns Câştigător
| Alexandru_Zamfir_1998 a răspuns:

Pai, in primul rand iti trebuie alta folie. Cand o montezi asigura-te ca ecranul telefonului e complet curatat de praf, scame etc.
Referitor la senzori, daca acestia functioneaza corect nu e o problema atat de grava, dar pentru orice eventualitate poti tine telefonul intr-un bol cu orez timp de 12-24 ore, astfel incat sa nu se mai vada telefonul (acoperit). Orezul are capacitatea de a absorbi umezeala.

4 răspunsuri:
| Evelinmariaa a răspuns:

Odata ce ai folosit odata folia, nu prea mai o mai poti pune fara ca aceasta sa aiba bule.

| BeBeRHv a răspuns:

Daca nu ai pus-o bine de la bun inceput nu va mai fii ca noua, i-ati alta

| Gabi_Sfetcu_1986 explică:

Acum telefonul merge bine. se aud amandoua difuzoare si senzorii nu mai sunt aburiti si merg perfect. mai trebuie sa pun telefonul in orez?

| Alexandru_Zamfir_1998 a răspuns (pentru Gabi_Sfetcu_1986):

Daca nu mai vezi urme de umezeala nu mai trebuie.