| Simona_Canura_Marius_1998 a întrebat:

Buna ziua am si eu o problema cu un Huawei g7.se inchide si se redeschide singur dupa aia iar merge cv timp iar se blocheaza si se inchide si se redeschide.ma puteti ajuta cu un sfat sa stiu macar ce problema are?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Sigur trebuie resoftat!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca un Factory reset. https://www.youtube.com/watch?v=qd_fNtJ6_48
Daca ai un cont de Google, Gmail iti recomand sa le stergi in prealabil si sa faci un backup la contacte, poze, etc. Pozele si alte fisiere se pot pune si pe un card microSD. Iar contactele poti sa-ti faci un cont pe Keep Contacts. Daca nu merge nici asa trebuie resoftat.

| Simona_Canura_Marius_1998 explică (pentru Salontanul):

Vreau sa precizez ca telu a fost luat din Italia si cand il apron ca logo nu imi apareEMUI imi apare wind si cand i dau resetare sau factori reset la fel face tot wind imi apare o fi din cauza softului asta

| Salontanul a răspuns (pentru Simona_Canura_Marius_1998):

Da. Sigur trebuie resoftat!

| Betty12345678 a răspuns:

Daca mai ai garantie la el, te-as sfatui sa il duci in service, chiar daca reusesti cu un reset sa il repari, aceasta problema poate reaparea.