| neluion69 a întrebat:

iarasi indraznesc sa va deranjez.am cumparat un tel.nokia 2730 de pe un site online totul era bine pina in momentul cind am introdus un sim de orange....surpriza! telefonul este blocat in reteaua Vodafone si nu-l pot folosi.persoana respectiva nu mai raspunde le telefon si ....nu stiu ce sa ma fac.ati putea d-voastra sa-mi spuneti careva un cod de restricie retea? ca asta imi cere.in primul rand nu am acoperire la reteaua Vodafone si fiind pensionar pe caz de boala nu-mi permit sa merg la un service sau sa-mi cumpar altul nou.acesta este IMEI-ul telef:358314032914015.va rog din inima poate ma ajuta cineva! va dores o zi frumoasa si multa sanatate!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cu plăcere!

Eventual, încearcă să instalezi pe Pc un program ce generează coduri - de la linkul indicat anterior - poate reuşeşti aşa.

Altfel, TREBUIE dus în Service.

O zi frumoasă.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci o decodare cu unul din codurile date la linkul următor ( sau cu programul indicat acolo ) :
http://tisport.blogspot.ro/2008/11/coduri-deblocare-nokia.html

http://www.programecalculator.ro/program-de-decodat-telefoane/

Sau poţi încerca să faci o decodare online, după IMEI, pe site-uri de genul :
http://servicegsm.mobitel.ro/products-page/nokia/260-2/

Toate cele bune.

| neluion69 explică (pentru bursuc001):

Nu merge nici un cod... oricum va multumesc pentru atentia cuvenita!

| neluion69 explică (pentru bursuc001):

Da,bursuc,am instalat prg, am generat cele 7 coduri dar din pacate la fiecare cod scrie:RESTRICTIA NU POATE FI ANULATA! am 2 optiuni, ori ii dau un baros sa-l sparg...ori la service, dar acolo trebuie bani.multumesc din suflet pentru ajutor!

| bursuc001 a răspuns (pentru neluion69):

Cu plăcere!

Asta este - oricum, NU da cu barosul...

Cred că știu care este problema : la unele modele de Nokia NU ai voie să introduci mai mult de 5 coduri - în caz contrar se mai poate decoda DOAR pe cablu ( doar la un Service ).

Îmi pare rău că n-am putut să te ajut mai mult.

O seară frumoasă.

| bursuc001 a răspuns (pentru neluion69):

Cu plăcere!

Eventual, încearcă să instalezi pe Pc un program ce generează coduri - de la linkul indicat anterior - poate reuşeşti aşa.

Altfel, TREBUIE dus în Service.

O zi frumoasă.

| cristiancristian8 a răspuns:

Salut! Du-l intr-un service pentru decodat, nu costa prea mult, maxim 50 lei.