| BalanXd_MarianXd_1997 a întrebat:

Buna Ziua mi-am cumparat un telefon Allview A4 DUO si am instalat 2 jocuri acuma cand instalez din nou imi spune Nu este suficient spatiu pe dispozitiv ce sa fac sa pot instala din nou?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate jocurile si aplicatiile sunt stocate in memoria telefonului si nu in card-ul de memorie. Spatiul fiind mic si aidescarcat deja doua aplicatii posibil mari, nu mai e loc.Singura posibilitate este sa stergi acele aplicatii. Spatiul marindu-de, poti descarca si instala altele. Alta solutie e sa stergi din poze dar asta cred ca nu vrei.

| BalanXd_MarianXd_1997 explică (pentru anonim_4396):

Si cum fac sa instalez jocuri in continuare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BalanXd_MarianXd_1997):

Descarci de pe net jocuri pentru telefon si doar atat.Ce e descarcat, dai copy paste in telefon(cu cablul de date conectat la tel, stii). Dupa ce sa copiat, scoti telefonul din calc, caui in telefon unde sa descrcat jocul si dai insal acolo.Nu toate jocurile se instaleaza pe orice telefon, trebuie sa ai androis. Mai pune oo data si aceasta intrebare pe TPU si asteapta raspunsiri mai clare si mai diversificate si incerci apoi

| BalanXd_MarianXd_1997 explică (pentru anonim_4396):

Ma am 50 mg liber pe memorie interna si pe card 500
si imi face figura aia

| anonim_4396 a răspuns (pentru BalanXd_MarianXd_1997):

50 de MB cred, nu de mg.E putin, mai poti baga doar cteva poze.