| tramtram a întrebat:

Buna Ziua TPU, am 2 probleme :
1. Am un Samsung galaxy s3 4G varianta 2GB si cand apas de 3 ori repede pe ecran cu degetu se face un zoom( apare un chenar albastru in jurul ecranului) as vrea sa scot chestia asta daca ma poate ajuta cineva cum va multumesc.
2. Am un Samsung Galaxy Note 3 si nu ma pot connecta pe facebook de pe Date Mobile desi am MB poate e blocat cumva dintr-o setare aveti idee cum sa verific si cum sa rezolv?

6 răspunsuri:
| mihaixliquid a răspuns:

Salutare,la sgs3 este screenshoot-ul acel chenar albastru si nu cred ca poti sa il scoti pentru ca nu are setare pentru a dezactiva optiunea de captura de ecran.si la sgn3 poate nu ai setarile pentru conexiunea la internet sau poate fii dezactivata, pentru a verifica daca ai setarile cat si datele mobile activate poti intra in setari/wireless si retele/mai multe.../retele mobile, aici poti verifica daca ai puntul de acces pentru internet la numele punctelor de acces, daca ai puntul de acces pentru reteaua x trebuie sa activezi conexiunea la internet bifand date activate sau din meniul principal tragand de bara cu butoane rapide si notificari

| tramtram explică (pentru mihaixliquid):

La Note 3 am rezolvat, acuma la S3 nu stiu cum as putea si daca as putea sa rezolv thinking ar fi bine ca ma deranjeaza.

| mihaixliquid a răspuns (pentru tramtram):

Eu am sgs i9100 si la rom-ul stock nu am avut optiunea aia de captura de ecran la 3 atingeri pe ecran cauta in ramura afisare sau in ramura optiuni dezvoltator, am sa ma uit pe xda-developes poate gasesc ceva, dar in mod normal in una din ramurile mentionate mai sus ar trebui se fie ceva legat de acel contur

| tramtram explică (pentru mihaixliquid):

Nu gasesc ramura obtiuni dezvoltator.

| mihaixliquid a răspuns (pentru tramtram):

Este posibil sa ai versiunea veche a sistemului de operare

| tramtram explică:

Am 4,3 versiunea.