| Dorin199705 a întrebat:

Buna ziua vreau sa imi cumpar un iphone 5 si nu inteleg de ce in orasul meu intr-un service gsm telefon nou zic ei este 2000 de lei iar in altex,Orange, cosmote si Vodafone 3000 de lei?

3 răspunsuri:
| 5yr0Kk a răspuns:

Lasa-i tu pe aia din service.ia-l de la Altex sau de la emag.ro sau Vodafone sau cosmote din cate stiu la Orange sunt blocate la ei si e naspa

| Jhonny22 a răspuns:

Preturile variaza in functie de memoria iphonul-ui prietene, depinde ce memorie are, 16 gb, 32 sau 64.happy

| SkaterBaa a răspuns:

Sunt bisnitari aia. Atat costa telefonul luat din magazin, cu tva, garantie si tot tacamaul. Insa mai sunt si d-astia care le iau prin sursele lor si le vand fara tva mai ieftin. in genul. din cat costa iphone-ul ala 24 la suta se duc la stat, taxa de valoare adaugata, tot de acolo sunt platiti si angajatii si tot de acolo se platesc si costurile pentru vanzare, reclame, terenul unde e magazinul etc etc. Deci logic ca bisnitarii care nu trebuie sa plateasca nimic in genul il dau mai ieftin... si chiar merita.