| Herneff a întrebat:

Cand deschid telefonul imi apare "Din pacate, Huawei Acasa s-a oprit"...Cand apas "ok" se face ecranul negru si apare din nou si tot asa.Se poate rezolva problema? Telefonul are 2-3 ani si a inceput sa nu mai mearga din senin(Adica l-am deblocat si s-a inchis, iar cand l-am pornit a aparut eroare)

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

S-a dus softul.O resoftare te costă cam cât unul nou deoarece trebuie să cumperi licența Android-ului.Se știe că toate gadget-urile sunt create și gândite să țină un an doi, hai 3 ani(gamele de top), de asta după doi ani cam la toate telefoanele, tabletele, laptop-urile încep să apară problemele..Anul acesta cei de la Samsung au prezentat un model de telefon care susțin ei e gândit spre a fi folosit peste doi ani.

| gelu1970 a răspuns:

Il resoftezi. In pagina oficiala a fabricantului gasesti ROM pentru al descarca.

| Bogdan70001 a răspuns:

Daca ai noroc si este in garatie (si nu i-ai facut tu root sau ceva modificari la soft) il poti duce in garantie linistit

| N0H4CK a răspuns:

Ii trebuie o resoftare

| Marycel a răspuns:

Softul e de vinã și mie mia fãcut la fel l-am dus în oraș la un service și l-am rezolvat.