| Vali400 a întrebat:

Cardul de memorie e intepenit in telefon(LG optimus l9) si am incercat vreo ora sa il scot, dar nu am putut... aveti vreo idee cum as putea sa il scot fara sa merg la cineva priceput? Funda!

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Mergi la un sevice GSM și între timp nu mai încerca să îl împingi, arcurile sunt deplasate și poți strica slotul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste un obiect ascutit, eventual un ac.Introduce acul in partea superioara ca sa poti prinde de acel sistem de prindere al cardului, si apoi trage spre exterior.

| Vali400 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat asta, dar iasa un sfert din el si cand incerc sa il trag mai mult nu merge...