| alex495 a întrebat:

Cat costa sa portez numarul din Vodafone in cosmote?

3 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Este gratuit(au un client de castigat), dar cred ca numai la abonament. Si stiu ca ei se ocupa de toate formalitatile.

| SilentStorm a răspuns:

Portarea este gratuita.Cosmote nu-ti percepe niciun cost si se ocupa ei de toate actele. La Vodafone depinde de ce contract ai cu ei.Citeste contractul si vezi ce prevede daca pleci de la ei inainte de incheierea contractului.Tot la Vodafone, daca ti-ai luat de curand telefon la fidelizare, citeste aditionalul si vezi cat timp te obliga sa stai in Vodafone sau ce pret te pune sa platesti (100-200 euro) daca pleci inainte de termenul aditional.
Funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Portarea este gratuită. Însă dacă portezi înainte de a lua sfârşit abonamentul pe care-l ai, atunci va trebui să achiţi acel abonament. Însă nu văd de ce ai vrea să treci de la Vodafone la reţeaua aia de ţărani săraci, făcută pentru ăia care strâng din cur să dea "bipuri".