| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Cat de mult scade pretul unui iphone mai vechi cand apare unul nou? De exemplu cat va fi un iphone xr cu aproximatie in septembrie cand va aparea un nou model?

7 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu prea scade la saraciile astea de iPhoane pretu. Un iPhone 7 inca e prea scump si i-a trecut vremea de acum 2 ani.

| Razvan500Raz500Razvan explică (pentru Ineys):

Iphone 7 este ieftin, la 2000 si ceva de lei, 7 nu-mi place deci astept xr ul sa mai scada la pret

| Ineys a răspuns (pentru Razvan500Raz500Razvan):

Sa dai 2000 de lei pe un telefon de 4 ani. Pai daca asta inseamna ieftin... nu stiu ce sa zic. Imi pare rau. laughing

| Felissa13Eden a răspuns:

Un iphone 8 plus in noiembrie 2019, cand aparuse deja iphone 11, era in jur de 3000 de lei(la 64 GB memorie).Nu te astepta la o scadere prea mare a preturilor, ca au scos alt iphone SE anul’ asta, probabil o sa fie o diferenta mica, nu te gandi ca iti iei iphone XR in septembrie cu 2000 de lei(nou)

| Razvan500Raz500Razvan explică (pentru Felissa13Eden):

Ma gandeam la un 2500-2600

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Razvan500Raz500Razvan):

Greu, la mana a doua gasesti sigur

| andreea567890123 a răspuns:

Nu iti bate capul.

Uite, fratele meu si-a luat iphone xr de pe olx cu 1500 de lei parca. Si am o grămadă de colege care si l-au luat la mana a doua de pe olx.

Crede-ma, nu iti iei țeapă sau ceva