| ASASINIS a întrebat:

Ce ati alege intre Galaxy S9 si Note 8? Am un buget de 3000-3500 de lei pentru un telefon si acestea doua sunt cele ce mi-au atras atentia. Va rog argumentati si nu imi sugerati alte variante gen Huawei pentru ca nici nu le iau in considerare. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu as lua S, mi se par cele mai bune modele de la Samsung. Si note sunt bune dar parca le depasesc un pic S-urile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti Samsung galaxy s9 plus.Nu vei regreta.

| TheRealFantasy a răspuns:

S9+, e exact cat Note 8 la pret si e oleaca mai bun, asta din Samsung-uri, din modelele de intrebi tu.
Ce e de argumentat? Are baterie mai mare cu ~300 mAh si procesor cu putin mai bun dar pe aceeasi tehnologie (14nm).
Camera e la fel (acelasi senzor, specificatii identice), stocare iti alegi tu in functie de model si ce extern vrei tu sa pui, deci restul nu are rost.

Dar de ce nu te uiti si prin alte modele de la Samsung sau la alti producatori? Sa stii ca unele modele Huawei au performante surprinzatoare pentru pretul lor, si se ridica la nivelul flagship-urilor astora; si nu numai Huawei dar acum na, tu tot ce vrei faci. happy

| Ionut58282856 a răspuns:

Cauta specificatiile iar daca te ducea mintea iti dadeai seama ca exista si alte variante mai ieftine si bune. De exemplu Huawei p9 dar na

| CristinaMaria1987 a răspuns:

As alege S9, este mai bun si mai finut
https://bit.ly/2wIpWqi

| Tranconoid a răspuns:

Eu ti-as recomanda S9. Le-am folosit pe amandoua si S9 mi s-a parut mai eficient si mai bine facut ^^