| DenqOO a întrebat:

Cine are telefon Xiaomi?
Am făcut update la Android 11, MiUi 12 și am o problema pe partea de dark mode la unele aplicații să nu se afișeze unele iconițe,
Voi aveți probleme?

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce telefon, mai exact? MIUI 12. x.x.x? Una e MIUI 12.1.x, alta e daca ai MIUI 12.5. In principiu, am avut si eu ceva probleme de la Android 10 la 11 pe Mi 10T Pro, dar nimic groaznic.

| DenqOO explică (pentru GabiDumitrescu):

Xiaomi mi10 T.
MIUI 12.1.5.0

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DenqOO):

Ah, da, e ruda cu al meu. Stai linsitit si vedem cum o sa fie treaba cu 12.5. Daca si ala e mai dubios, avem alternative de la baieti, din fericire, fara mizeria asta de MIUI. Voila - https://forum.xda-developers.com/......ies.11629/ - crDroid e absolut superb. https://www.notebookcheck.net/......849.0.html

| DenqOO explică (pentru GabiDumitrescu):

Oare cand apare 12.5?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DenqOO):

Pai mm de treaba, trebuia sa il primim deja. Sper ca pana in iulie sa il avem. https://adimorahblog.com/stable-miui-12-5-update-for-mi-10t-and-mi-10t-pro/

| NLS a răspuns:

Eu am doua Xiaomi in casa, cu Android 10 si MIUI 12.0.2,respectiv 12.0.6, dar nu imi place dark mode al sistemului, e prea inchis, imi obosesc ochii.

La ce aplicatii nu afiseaza iconitele?
Poti da exemplu concret, sau urca un screenshot?
Pot verifica.

| DenqOO explică (pentru NLS):

La Facebook, dacă te uiți la unele imagini primite/trimise avea o iconiță cu 3 puncte Unite, iar dacă apăsai, puteai trimite altor persoane. Și a easts iconita, în loc să treacă pe alb la dark mode, rămâne tot pe negru și nu se vede

Răspuns utilizator avertizat