| Mirce a întrebat:

Salut,
Imi poate spune cineva si mie cum scap de sunetele de notificare in Android, care bipaie fara sa afiseze nici o notificare? Sunt notificari de sistem, pe care nu le poti dezactiva, dar macar sa scap de sunet. Ma induc in eroare de fiecare data...
Telefonul este Redmi Note 8 Pro, si am problema asta de cand i-am facut update la Android11 cu MIUI 12.5.2. Stiu ca am mai avut problema si mai demult.
Va multumesc

4 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Trebuie sa fie in setari posibilitatea opririi sunetelor:
Settings, Notification&Control Center, App notifications, Android System si debifezi Allow Sound. La fel si pentru restul de aplicatii ar trebuisa fie setari legate de notificari.

| Mirce explică (pentru halogen001):

Multumesc, stiam asta. Este un raspuns prea general. M-am tot jucat in setarile notificarilor si sunetelor. La unii era activat NFC, sau wifi, si era din cauza asta. La mine...
Multumesc pentru incercare, totusi.

| InYourMind a răspuns:

Pff pai daca umbli cu telefon de 2 lei logic ia-ți iPhone frate laughing

| Mirce explică (pentru InYourMind):

Hm... Interesant.
NEXT!