| Girly97 a întrebat:

Cui ii apartine numarul 0264308000? Am fost sunata de pe acest numar aseara cand nu eram la mine in camera si cand am sunat inapoi tot ce am auzit a fost "post telefonic deranjat temporar". Acest numar nu este la contactele mele.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Aici http://www.numere.joo.ro/0264308000.html si aici https://www.cinesuna.info/0264308000 spune ca este un numar din Cluj din reteaua Romtelecom (Telekom).
Aici http://www.reverseaustralia.com/lookup/0264308000/ spune ca si in localitatile din Australia exista numarul acesta neindentificat.

Oricum ar fi, mai bine ca nu ai fost langa telefon. Ca sa nu mai fi sunat/a de catre acest numar il poti bloca. Daca il stergi te va putea suna iarasi; daca il blochezi nu te va mai putea suna.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

E un numar de fix din judetul Cluj, cu numerotatie de Telekom (desi e posibil sa fie si portat). 99.9% e de la Banca Transilvania, numarul lor de contact pe site e 0264 308028. Stai linistita, daca ei au interes vor mai suna.

| Girly97 explică (pentru andreia67):

Asa e, sunt clienta BT dar am salvat la contacte doar numarul lor de call center, cred ca de aceea nu am recunoscut acel numar. M-au sunat mai devreme de pe un alt numar si am rezolvat. Intr-adevar era de la Banca Transilvania...

| Ramo02 a răspuns:

Cauta pe google ceva despre el poate găsesti.

| lucia4534 a răspuns:

Buna. Am fost sunata azi de acest număr. Persoana a zis ca este de la Banca Transilvania și ca am fost în sucursala și am cerut un credit, lucru care nu e adevărat. Am sunat la banca și au confirmat ca a fost o încercare de fraudă și ca ei nici măcar nu suna de la acest număr care este de la visual help.

| BaltaretuAdrian a răspuns (pentru lucia4534):

Si eu, aceeasi poveste cu credit ul ca cineva a facut un credit cu buletinul meu, sa le comunic cati bani am in cont (le am spus o suma uriasa happy si tot asa dorind sa vad care e stilul de frauda, am povestit cu respectivul pana l-am intrebat in ce agentie a facut persoana respectiva creditul si uitandu ma rapid pe google maps era doar o casa funerara acolo. Interesant este ca suna de pe numarul celor de la BT, am sunat la BT si cuma erau surprinsi ca cineva suna de pe numarul lor de Visual, m au pus sa le trimit si capturi de ecran