| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi dezactivez asistent google imi apare si pe ecranul de blocare cand telefonul este la incarcat?

5 răspunsuri:
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E dezactivat si tot imi apare pe ecran cand se incarca

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca pe setarile ecranului, in modul cand se incarca.
De altfel ca sa folosesti asistentul google nu e nevoie sa il ai pe ecran, doar il invoci. Nu stiu cate comenzi arfe in romana, dar eu il folosesc foarte mult, impreuna asistentul cu alexa de Amazon pe care il am prin toata casa

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Incearca atunci in setari, la aplicatii, cauti google si ii dai dezactivare si apoi oprire fortata

| badriel a răspuns:

Cum intri in aplicatia asistentului, o sa vezi sus in dreapta poza de profil a contului tau Google. Da-i scroll pana vezi un buton pe care scrie "General", de acolo prima optiune este activarea sau dezactivarea Asistentului Google.
Bafta!