| AlexandruAdy a întrebat:

Cum pot instala o nouă versiune de Android?
Încă am Android 8 Si nu imi apare vreo actualizare de mult.
Fundă

16 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Despre ce tel vorbim aici?

| AlexandruAdy explică (pentru sierra1):

S9 plus

| sierra1 a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Se poate la Android 10, One UI 2.1

settings - update -...

| AlexandruAdy explică (pentru sierra1):

Ioi
Am invatat setările pe derost
Stiu de unde se degradează
Dar eu nu am 9, cum sa zbor la 10
Nu imi apare nici o actualizare

| AlexandruAdy explică (pentru AlexandruAdy):

Upgradeaza*

Bula
| Bula a răspuns:

Nu orice telefon duce orice versiune noua.
Este posibil ca, telefonul tau functioneaza doar pana la versiunea 8. In acest caz, il folosesti pana ce functioneaza, dupa care iti faci rost de alt telefon.

| cfrtobias a răspuns:

Https://www.samsung.com/ro/support/fota/ la s9 plus ar trebui sa ai upgradable to Android 10, One UI 2.1

| AlexandruAdy explică (pentru cfrtobias):

Stiu,am intrat aici
Am intrat de foarte multe ori în setări si nu am nici o actualizare

| cfrtobias a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Https://gadget.ro/......n-romania/ dupa asta ar trebui sa ai

| AlexandruAdy explică (pentru cfrtobias):

Asta din cate vad e doar o știre( news)
Nu ma ajuta sa stiu ca Android 10 vine mai greu, când la mine nu a venit 9 happy(

| cfrtobias a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Incearca sa dai restart la telefon dupa daca nu merge resetare din fabrica si poate isi revine dupa

| AlexandruAdy explică (pentru cfrtobias):

Restartari a avut multe, acum circa 2 luni I am facut un reset din fabrica si la fel
Imi spune ca au fost instalate cele mai noi actualizări
Nivel corecție de securitate 1 iulie 2018

| Reghqen a răspuns:

De obicei apar singure actualizările la o nouă versiune de Android, dacă până acum nu ți-a apărut nicio actualizare înseamnă ca telefonul tău suportă doar până la Android 8.

| cristian200313 a răspuns:

Nu stiu, poti vedea pe YouTube.
Exista un astfel de tutoriale pe YouTube. Acolo poti vedea cum sa instalezi noua versiune de Android.

| AlexandruAdy explică:

Fugi de aici
Șuuu șuu

| AlexandruAdy explică:

Telefonul este Samsung s9 plus
Nu are nici un root
Este original