| Motoc_Silvia_1994 a întrebat:

Cum recuperez un numar de telefon ( telecom ) daca acel numar a fost anulat din cauza ca nu a fost incarcata cartela?

3 răspunsuri:
| BogdanMx a răspuns:

Buna. Daca a trecut perioada de gratie si nu ai incarcat, iar Telekom ti-a inchis numarul, nu il mai poti recupera la cartela reincarcabila. Numai daca esti prieten cu seful laughing)

In cazul asta, daca vrei iar numarul acela, fa-ti un abonament si prezinta o solicitare de schimbare de numar, cu numarul dorit.

| Stelian_Stefan_Nicola_1988 a răspuns:

Nu mai ai cum, practic. Teoretic ai putea sa îți iei numarul înapoi daca plătești o sumă destul de mare, ca sa fie preferențial. Dar doar teoretic.

| Anonim a răspuns:

Daca numarul este doar in gratie, il mai poti incarca. daca a depasit un an de cand nu l-ai mai incarcat...numarul practic este scos din uz.
Cine stie cum, daca te-ai duce la Telekom, sa iti reactiveze acea cartela, dar nu cred. Poti incerca.