| AndrewR a întrebat:

Salutare!
Cum pot sa recuperez un numar de telefon prepay telekom, daca nu mai detin cartela?
Se poate?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Un număr nefolosit o perioada de timp, companiile de telefonie îl vor pune din nou pe piața la vânzare. Dacă încă numărul dorit nu a ajuns în mâna vreunui cumpărător, atunci există șansa ca să intrii în posesia lui contra cost.
Dar pentru asta trebuie să suni la relații cu clienții și să le urmezi sfatul.
Sau poți să mergi la o reprezentanță a companiei de telefonie care deține numărul.

| DeyCj a răspuns:

Nu se mai poate, dacă nu ai sim-ul activ.