| Speranta12 a întrebat:

Daca mi-a murit telefonul pe care aveam Whatsapp, pe noul telefon cand voi descarca Whatsapp o sa-mi apara conversatiile vechi? Daca in timp ce telefonul era mort, cineva m-a adaugat intr-un nou grup pe Whatsapp, o sa ma anunte asta pe noul telefon, o sa vad grupul pe noul telefon? si o sa pot vedea conversatiile din grup cat eu am lipsit (cat timp era telu mort) sau nu?

11 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

O sa iti restaureze conversatiile salvate la ultimul backup facut in drive (daca ai activat asta).

Mesajele primite in timp ce telefonul era stricat nu ai cum sa le vezi, o sa ramai doar inscris in grup (in caz ca ai fost adaugat).

| Speranta12 explică (pentru Intruder19):

Si grupul ala o sa imi apara pe Wapp in noul telefon? Daca m-a bagat cat timp telefonul era mort?

| Intruder19 a răspuns (pentru Speranta12):

Doar in momentul cand posteaza cineva pe grup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să îți apară toate care au back-up în google drive

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Dar o sa imi apara daca m-a adaugat cineva intr-un grup nou cat timp era telefonul mort?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Eu cred că da

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Si eu sper, o sa aflu saptamana viitoare

| Syrten a răspuns:

Dacă ai avut activă opțiunea să se facă back-up automat din Wapp, atunci o să se facă când te conectezi pe cont de pe alt telefon.
De obicei acea opțiune este activă din start, așa că o să poți vedea cel mai probabil conversațiile din urmă

| Speranta12 explică (pentru Syrten):

Nu cred ca am facut backup sad Daca nu am facut, cand instales Wappul, nu o sa imi apara nicio conversatie? Macar o sa ma anunte ca m-a bagat cineva intr-un grup nou?

| Catalin1733 a răspuns:

Doar dacă ai becgroand

| Speranta12 explică (pentru Catalin1733):

Ce inseamna becgroand?