| Doyouloveme44 a întrebat:

Dacă voi sta 8 9 ore pe telefon pe zi telefonul se va strica mai repede?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Da, sansele ca telefonul sa se strice mai repede sunt crescute. De ce? Bateria se supraincalzeste garantat, iar componentele fine ale telefonului se pot dezlipi, procesul de dilatare a lentilelor camerei va fi unul accelerat, iar performantele device-ului vor scadea cu timpul. Macar de stai 8-9 ore pe zi, fa-o si tu cu pauze, nu nonstop, asa este alta treaba.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu telefonul ci poate bateria

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu telefonul, cit ochii tai...

| Simpatic a răspuns:

Cum a zis si sierra1 se va defecta (uza) mai repede acumulatorul

| Sofer a răspuns:

Stai mai puțin pe el.

| RKBlue a răspuns:

Se vor strica:
1)Bateria
2)Ochii
Plus, iti vor aparea riduri in jurul ochilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine foloseşti computerul desktop sau laptopul (dacă ai).

| Bruno92 a răspuns:

Se va uza bateria, dar vei avea probleme și cu ochii. indicat ar fi sa faci câteva pauze

| ValentinGabi a răspuns:

Se va strica si telefonul, bateria nu te va mai ține absolut deloc si tu ca persoana te vei strica si tu si vei deveni dependentă