| oODonViperOo a întrebat:

De ce nu pot instala DirectX 10 sau 11? Imi da ceva eroare cu"DXerror log si Directx log". Placa video e Placa video Gigabyte Radeon R7 250 OC 2GB DDR5 128-bit si zice ca suporta directX 11.2.
P.S. Am windows 7.

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ia incearca sa-l instalezi si de aici : http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

| oODonViperOo explică (pentru Jipa95):

Aceeasi eroare!

| Jipa95 a răspuns (pentru oODonViperOo):

Hmm..ciudat. Ia deschide tu cmd si scrie sfc /scannow, dai un enter, si restarteaza-ti pc-ul, apoi incearca sa instalezi din nou dx.

| oODonViperOo explică (pentru Jipa95):

Asta e prost :"You must be an administrator runnig a console session in order to use the sfc utilitty".Ce naiba sa-i fac?

| oODonViperOo explică (pentru Jipa95):

Am reusit sa fac ce mi-ai spus dar, eu am nevoie de DirectX 10+, site-ul tau are DirectX 9.

| ElGreco21600 a răspuns:

Windows-ul e cracuit? Daca da, atunci de-asta se întâmplă toate rahaturile astea....si dc ai postat asta la telefonielaughing)

| EliChan a răspuns:

Poate l-ai descarcat de pe un site cu virusi
Ori nu suporta placa
Sau nu ai suficienta memorie
Poate mai ai vreun program asemanator instalat