| Likethis a întrebat:

Doresc sa inchei contractul la Vodafone am un abonament de 15euro si vreau sa stiu cat timp dureaza ca nr meu sa fie portarea si sa-l folosesc in cel mai scurt timp nu vreau o luna de zile maxim 2 saptamani, ca vreau sa benificiez de o, oferta happy multumesc.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, portarea se realizează rapid ( în câteva zile ) şi, oricum, din momentul în care completezi Cererea vei primi un SIM cu un număr de telefon temporar ( pe care îl vei putea folosi până la portarea numărului tău ).

"Portarea în Vodafone are loc într-un interval de 3 zile.
Conform reglementărilor ANC, portarea trebuie realizată în 3 zile lucrătoare. Procesul se poate prelungi, dar nu mai mult de 25 de zile lucrătoare." - SURSA :
https://www.vodafone.ro/......abilitate/

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Portarea numarului de telefon se face pe loc la majoritatea retelelor de telefonie mobila!

| Likethis explică:

Multumesc!

| bursuc001 a răspuns (pentru Likethis):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă.