| PVAAVU a întrebat:

Funda! Am auzit ca S4 se repara mai usor decat HTC One,prin urmare, reparatia e mai ieftina si se realizeaza intr-un timp mai scurt.Cam cat ar costa o reparatie (pentru ecranul spart) pentru fiecare dintre aceste doua smartphone-uri?

13 răspunsuri:
| bogdanstefan12234 a răspuns:

Mai mult de 200 ron nu cred ca ai plati la niciunul dintre ele.Depinde si de unde il schimbi, de la un servici poate e putin mai scump, daca te duci in oras la tine la un om care se pricepe iti poate lua mai putin.

| AlexL28 a răspuns:

HTC One e imposibil de reparat, daca i se scoate ecranul e imposibil sa se bage la loc. Deci castiga aici S4, doar ca S4 e un jaf si mai bine iti iei un One si ai grija de el decat un jaf din plastic care i-a foc noaptea sub perna

| Bashiix3 a răspuns (pentru AlexL28):

Cred ca nu ai pus mana pe S4 niciodata daca spui ca este un JAF. Sa alegi intre S4 si One ii greu. Inainte sa cumperi unul dintre cele doua gandeste(-)te bine, cauta review-uri pe Youtube. Ambele au + si -. Aa, da. Poti lua in considerare si achizitionarea unui LG G2. happy Sau daca nu. mai economisesti bani si iti iei LG G3 / HTC One M8 / SGS5. Eu am S4 si sincer, sunt extrem de multumit de el.

| AlexL28 a răspuns:

Nu trebuie sa pun mana pe el. Plasticul tot plastic e, iar eu urasc Samsung. Ai dreptate cu G2, e un super telefon si bate la greu S4...tu de ce nu ai luat G2?

| Bashiix3 a răspuns (pentru AlexL28):

Eu mi-am luat telefonul impreuna cu un abonament. Am vrut sa aleg LG G2, dar aveau doar de 16 GB. As fi vrut sa fie de 32 GB sau macar sa aiba slot card. sad

| AlexL28 a răspuns (pentru Bashiix3):

Ok, inteleg happy, dar eu tot G2-ul as fi ales, foloseam cloud-ul pentru poze si video si ma descurcam, daca nu prea te bagi pe jocuri nu ocupi asa repede nici aia 16 gb

| Bashiix3 a răspuns (pentru AlexL28):

Eu ma joc mult pe telefon. laughing Si. ar trebui sa ia in considerare si Note 3. happy

| AlexL28 a răspuns:

Note 3 nu e cu nimic mai bun ca G2

| PVAAVU explică (pentru AlexL28):

BA da.Cu faptul că are slot de card.

| AlexL28 a răspuns (pentru PVAAVU):

Ok, sa zicem, ce te-ai hotarat pana la urma?

| PVAAVU explică (pentru AlexL28):

HTC One dual sim.(ca are slot de card). Rezista la caderi un telefon de plastic cu un simplu ecran de sticla si nu rezista HTC One, care e din aluminiu si are ecran Gorilla Glass 2 (o sticla densa, deci mai rezistenta)! Asa ceva e imposibil!

| AlexL28 a răspuns (pentru PVAAVU):

Plasticul amortizeaza mai bine caderile fiindca e putin elastic, aluminiul lasa sticla sa absoarba impactul din plin...

| PVAAVU explică (pentru AlexL28):

Imi poti da un link, ceva? Asa, ca dovada.