| caroline27 a întrebat:

Hei! As vrea sa trec de la Windows Phone la IOS, am avut si Android insa telefonul pe care-l detin acum este un lumia 535 si imi da mari batai de cap. Fiindca se apropie black friday, m-am decis sa imi cumpar un telefon. Iphone 5s este cel pe care mi-l doresc, as mai avea varianta de un A5 2016 sau J5 2016 insa nu prea as mai vrea Samsung, vreau un sistem de operare pus la punct. Ador ios-ul, au foarte multi colegi de ai mei, insa as vrea sa imi spuneti avantajele si dezavantajele unui iPhone. Stiu ca este destul de vechi insa bugetul nu imi permite sa imi cumpar un iPhone 6. Imi place la nebunie 5S-ul, si fiind micut imi e si mai util deoarece sunt mica de inaltime iar mainile mele sunt mici, si telefonul meu vreau sa stea in buzunar si sa imi fie util. Voi ce spuneti? Se merita? Dau funda! Va rog din suflet am nevoie de ajutor.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-ti cu Android. Este cel mai bun sistem de operare de pe piata telefoanelor. iOS n-a reusit sa-l intreaca. http://www.go4it.ro/......-13832039/
Din pacate raspunsul meu s-ar putea sa ajunga tot la TheKingBacca. Nu stiu ce dracu' are browserul meu. Oricum, acest raspuns este pentru camiiXD.

Răspuns utilizator avertizat
| TheKingBacca a răspuns:

Poti sa-ti iei un telefon de 15 milioane cu aceleasi specificatii ca iPhone-ul si sa pui pe acel telefon iOS. Chiar ai nevoie de un mar muscat pe spatele telefonului?

| Salontanul a răspuns (pentru TheKingBacca):

Sunt curios sa vad si eu cum pui iOS pe un telefon cu Android?! Ai fi primul din lume.

| Salontanul a răspuns (pentru TheKingBacca):

Singurii care vor sa faca SO-urile interschimbabile sunt niste finlandezi cu Sailfish OS.

| Clorox a răspuns (pentru Salontanul):

Si eu sunt curios laughing

| Clorox a răspuns (pentru Salontanul):

E ok 5S-ul dar iti sugerez un Android, gen Huawei p9 lite, uita-te si spune-mi parerea ta despre el, uita-te si pe YT sa vezi niste videoclipuri cu telefonul solicitat happy

| Salontanul a răspuns (pentru Clorox):

rolling on the floor Mi-ai raspuns tot mie. Multumesc, dar am telefon si nu intentionez sa-l schimb!

| Clorox a răspuns (pentru Salontanul):

laughing

| xGamerZ212 a răspuns:

Eu zic sa iti iei 5s ul,are un procesor foarte rapid, o camera buna, care focalizeaza impecabil, sistem de operare curat impecabil (nu il poti virusa cu poze, imagini de pe Facebook etc.) decat un s5 sau chiar s6 mai mult a si prefera un iphone 5s