| 4Yourself a întrebat:

Hei, TPU! Am o intrebare urgenta. Aseara, telefonul meu s-a descarcat. Inainte de a se intampla asta, eu imi descarcasem ceva de pe Magazin Play, si el imi tot scria sa eliberez memoria pentru ca e prea plina. Cand scria ceva de Android, bateria s-a descarcat si telefonul mi s-a inchis. Cand l-am bagat la incarcat nu mi s-a mai deschis... Ce ar trebui sa fac? Sunt sanse sa se repare? E URGEEENT!

12 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Poate un hard reset dar poti pierde date.Ce telefon?

| 4Yourself explică (pentru stlucian):

Alcatel One Touch 918

| stlucian a răspuns (pentru 4Yourself):

Scoate daca ai microSD-ul si SIM-ul dar lasa-l la incarcat pentru reset. Poate bateria nu s-a incarcat.

http://www.hard-reset.com/alcatel-ot-918-hard-reset.html

| 4Yourself explică (pentru stlucian):

Am lasat-o 6 ore la incarcat.

| stlucian a răspuns (pentru 4Yourself):

OK pentru reset e necesar ca bateria sa fie 100% incarcata.

| miTzuliK93 a răspuns:

1. Intai scoate bateria, incearca s-o invarti pe o suprafata plata, cu ambele parti cele mai plate ale ei. Daca se invarte mai mult de 3, 4 secunde, atunci bateria e moarta. A facut bulb in centru. Trebuie schimbata.

Dar daca nu:

2. Ia tine apasa pe butoanele Volume Up + Power sa vezi daca da vreun raspuns.

3. Factory reset / full wipe. N-ai de ales, din pacate.

| 4Yourself explică (pentru miTzuliK93):

Bateria nu e moarta, dar nici daca apas pe butoane nu se deschide. Daca il duc la un service, exista sanse sa il repare?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru 4Yourself):

Pai, e asta e specializat acel service, sa-ti ofere niste servicii contracost. Daca nu ti-l poate repara, un diagnostic al telefonului tot iti va da. Asadar, de aflat ce are o sa afli. Recomand service-ul. Ai sa te lamuresti acolo mult mai bine ca aici.

| 4Yourself explică (pentru miTzuliK93):

Eu vreau doar sa mi-l repare. Sunt constienta ca e contracost, mai ales ca garantia mi-a expirat acum cateva zile. Il poate face?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru 4Yourself):

Asta nu iti pot spune eu, dar de obicei cei din service gasesc cele mai nastrusnice solutii si, de cele mai multe ori, dau de capat problemelor.

| 4Yourself explică (pentru miTzuliK93):

Stii... la faza asta m-ai speriat. laughing)
Oricum, va multumesc tuturor pentru ca v-ati batut capul cu problema mea. Maine voi merge si sper sa am noroc.

| DubitaDanu a răspuns:

Hmm eu zic ca daca ai memorie pe un flash de telefon recomandat s-o scoti daca e memoria telefonului atunci nu cred ca ai sanse mari sa-l recuperezi!