| Asus123 a întrebat:

am un Samsung galaxy s4 si de ceva timp primesc mesajul "cartela sim a fost scoasa va rugam reporniti". ce pot face cu telefonul? am schimbat si simuri si piesa de pe placa de baza cu sim si sd... am pus ceva sa stea presat pe placa de baza. dar nu merge nimic... vreo sugestie?

Răspuns Câştigător
| robandu99 a răspuns:

Desfa telefonul si curata mufa de intrare in placa de baza de la cititorul de sim si apoi pune o bucata de hartie pe mufa ca sa stea presat

2 răspunsuri:
| Asus123 explică:

Cum sa o curat si cu ce?

| robandu99 a răspuns (pentru Asus123):

Du-l la un service.ei vor stii mai bine..mai mult de 10-20 d elei nu cred ca te costa