| Biancutzika a întrebat:

Am un telefon de la Digi (am garantie) si i s-a rupt mufa. Nu stiu cum, nu l - am dat de pamant, nu i-am facut nimic. Am vrut sa il incarc intr-o zi, si nu a mai mers. (Stiu sigur ca mufa e problema) Daca ma duc la Digi, imi acopera ei repararea? sau trebuie sa dau eu 50 lei? Cat mi-ar tine telefonul la reparat?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Daca ai garantie poti sa te duci cu produsul (telefon) si cutia lui + chitanta si actul de garantie.
PS:Aicea daca l-ai cumparat cat costa, iar daca l-ai luat in rate sau la abonament... cu actul sau actele care ai facut abonament in caz daca iti cere.

2 Daca esti inca in garantie iti ea ori telefonul ori incarcatorul usb.
Sa vada care din ele are probleme si iti poate sa fie si de la telefon ca mufa sa fii primit un scurcicuit si sa nu mai incarce ori incarcatorul aicea depinde o sa faca un test o sa vada:
-Ori iti da altu pe loc
-Ori iti eau cutia si incarcatorul si il duc la service si iti dau altu.

3 Poti sa te duci la orice magazin Digi si sa faci acest lucru nu trebuie neaparat sa te duci chiar la ala care ai cumparat telefonul.
Mult Succes!
Si nu uita sa dai funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.