| MariaCaty a întrebat:

Hei TPU
Eu am Samsung si ma gândeam sa imi iau iPhone 7... ce ziceti?
E o idee buna?
Ce părere aveti despre el?

Răspuns Câştigător
| Thegurl a răspuns:

Buna! Recomand iPhone 7, toata lumea crede ca este un telefon de fițe și că e doar pentru lauda, dar chiar merita cumparat. Aveam Samsung inainte si primul iPhone a fost iPhone 7.Sincera sa fiu, are o viteza de raspuns cum nu am vazut la niciun Samsung, pe jocuri nu am lag.Are marimea perfecta, incape in buzunar spre deosebire de alte telefoane, e usor de tinut in mana, poti tasta cu usurinta.Si camera este super, are culori atat de reale, si pe intuneric e asa usor... am facut poze cerului si am reusit sa surprind niste culori atat de frumoase (iti pot trimite in privat poza cu cerul daca vrei).
Mi s-a intamplat sa raman cu 1% baterie si pentru ca mi-era prea lene sa merg sa il pun la incarcat am dezactivat datele, bluetooth-ulu, wi-fi ul, am dat luminozitatea low si am dat consum redus si a ținut de la ora 17 pana la ora 23 cand l-am pus la incarcat.De mentionat ca nu l-am folosit in acel timp.
Acum trebuie sa recunosc ca bateria nu mai e asa ca la inceput, e putin schimbata, dar tot ține mult.
Am uitat sa spun de buton, chiar e comod, ai 3 variante de apasare.
Ce m-a cam deranjat la inceput a fost ca nu are gaura pentru casti separata de cea pentru incarcator, dar m-am obisnuit si nu e mare diferenta oricum nu foloseam castile cand incarcam vechiul telefon.
Toate astea pentru particularitatile iPhone 7, dar pentru orice iPhone trebuie sa stii:
la iPhone nu poti descarca muzica decat de pe iTunes, unde trebuie sa platesti.Dar poti asculta muzica cu telefonul inchis si fara internet de pe alte aplicatii din Appstore si daca vrei un tutorial pentru sonerie iti pot trimite in privat.
Este un meniu foarte usor de folosit, dai swipe up si gasesti tot ce vrei: volum, luminozitate, inregistrarea ecranului, mod avion, wi fi, date mobile, blue-tooth si alte widget-uri pe care le alegi tu.
O sa dureze putin pana te obisnuiesti cu iconitele aplicatiilor dar e ok. Sunt multe aplicatii folositoare specifice Apple (nu stiu daca va trebui sa le platesti, la mine au fost gratis, dar unor prietenii le cere taxa- cel mai bine este sa intrebi un consultant) cum ar fi: iMovie (un editor suuuper de videoclipuri), vremea, podcast-uri ( show-uri audio de la diferiti Youtuberi sau diferite persoane).
PS eu mi-am cumparat telefonul de pe Emag, daca iti cumperi si tu de pe Emag, vezi sa fie vandut DIRECT de eMAG, nu de alte magazine prin eMAG pentru ca s-ar putea sa fie fake.
Sper ca te-am ajutat, daca ai intrebari nu ezita sa imi trimiti mesaj, si scuze pentru eventualele greseli din raspuns

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Thegurl):

Cate ore a durat sa scrii tot? laughing))

| MariaCaty explică (pentru Thegurl):

Mulțumesc mult!