| AntoniaPuch a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un iphone 6, dar cu 16 gb.Credeti ca o sa imi ajunga pentru poze,muzica, aplicati...etc?
Dau funda❤

8 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Buna, eu am un 5s cu 16 gb si deocamdata nu am avut probleme cu memoria. Daca iti permite bugetul iti recomand totusi unul de 32 gb, fiindca aplicatiile se vor actualiza si vor ocupa mai multa memorie, iar dupa ce vor mai aparea 2-3 modele de iPhone vei vedea ca nu-ti va ajunge spatiul. Cum consideri, depinde si de cate aplicatii ai nevoie.

| Stell99 a răspuns:

Nu are rost sa dai banii pe un telefon deja depasit si foarte scump.

| ĂlaRău a răspuns:

Depinde de cate aplicatii, muzica si poze ai nevoie.
Daca folosesti multe s-ar putea sa nu iti ajunga. Trebuie sa tii cont ca din aia 16 GB sunt disponibili doar vreo 11-12 de fapt. Restul ii ocupa iOS-ul.

E mai sigur sa optezi pentru versiunea de 64 GB. Daca nu vrei, vei putea totusi sa inchiriezi spatiu in Cloud. Asta te va costa lunar cativa euro.

Sfatul meu e sa alegi versiunea de 64 deoarece nu implica complicatii.

| jonelx6 a răspuns:

In primul rand iphone 6 nu are slot pentru card. In al doilea rand, da iti ajung 16 gb, care oricum sunt de fapt vreo 12 gb reali.
Eu am un card de 32 gb in care imi tin muzica, pozele, aplicatiile, mai tin imaginile de la windows 10 si linux si 2-3 filme, si mai am jumate disponibil.

| ANALESCOK a răspuns:

Da eu cred ca-ti ajunge. dar cupara-ti si un card. iti ajunge sigur/.

| VoicuDamianyt1234 a răspuns:

Eu cred ca da, dar daca nu iti ajung poti sa iti cumperi un card de memorie!
Uite aici unul--http://altex.ro/card-de-memorie-sdhc-8gb-sony-sf-8c4
Este foarte ieftin

| ĂlaRău a răspuns (pentru VoicuDamianyt1234):

IPhone n-are slot pentru card de memorie...

| Voicu_Toma_2000 a răspuns (pentru ĂlaRău):

Asa este