| Adelina9990 a întrebat:

Hei,TPU. vreau sa imi cumpar un telefon de pe okazii.ro este cineva care a mai cumparat? este multumit? exista riscul de a primii telefonul stricat? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna!
Da, eu am cont pe oakzii.ro Nu mi-am luat un telefon ci un XBOX insa ca sa nu primesti teapa sau lucruri de proasta calitate trebuie sa ai grija de la cine cumperi. Poti vedea profilul vanzatorului click-and pe numele acestui acolo unde scrie ''produs vandut de''. Sunt date niste calificative in functie de calitatea si adevarul spus despre produsele vandute.

| Adelina9990 explică (pentru Konata):

Vanzatorul de la care vreau sa cumpar telefonul are pozitive 265, neutre 1 si negative 2. crezi ca este bine sa cumpar? multumes!

| Konata a răspuns (pentru Adelina9990):

Da, eu a-si cumpara happy.

| Adelina9990 explică (pentru Konata):

Scuza-ma daca te deranjez, dar daca are 51 pozitive si unul negativ pot sa cumpar?

| Konata a răspuns (pentru Adelina9990):

Da, sigur happy

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

Prin intermediul site-ului Okazii.ro se pot achizitiona produse in siguranta. Pentru utilizatorii care vor sa incheie tranzactii in conditii de securitate sporita, am creat serviciul de protectie denumit Garantia de Livrare.
Astfel, daca un utilizator plaseaza comanda pentru o vanzare ce beneficiaza de aceasta garantie, primirea produsului descris pe site va fi garantata. In caz contrar, cumparatorul poate solicita returul produsului in termen de 3 zile lucratoare de la primirea lui. In aceasta perioada contravaloarea produsului achizitionat prin intermediul Garantiei de Livrare este blocata într-un cont intermediar, detinut de catre Okazii.ro.
Daca conformitatea produsului cu descrierea de pe site nu este reclamata in intervalul precizat de 3 zile lucratoare, banii sunt deblocati si transmisi mai departe vanzatorului.
Recomandam tuturor utilizatorilor sa aleaga produsele marcate cu Garantia de Livrare sau, in cazul in care acestea nu fac parte din program, sa solicite vanzătorului Garantia de Livrare. Acest serviciu este gratuit si se activeaza instant pentru vanzatorii Okazii.ro.
Incheierea de tranzactii prin intermediul site-ului se poate face atat prin servicii de curierat, cat si prin predare personala. Aceasta din urma, ca modalitate de livrare, asigura faptul ca produsul pe care utilizatorul il achizitioneaza este cel dorit. In acelasi timp, in momentul incheierii tranzactiei in realitate, cumparatorul vede calitatea si caracteristicile produsului pentru care a plasat comanda.

O zi placuta,
Okazii.ro

Răspuns utilizator avertizat
| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

Prin intermediul site-ului Okazii.ro se pot cumpara produse in siguranta. Pentru o securitate sporita a tranzactiilor dintre utilizatorilor, a fost creat serviciul de protectie denumit Garantia de Livrare. Acesta este un serviciu oferit in beneficiul cumparatorilor ce ii asigura pe acestia de primirea produsului corespunzator sau de returul sumei de bani achitata, singurul serviciu de acest fel din Romania.

Daca un utilizator plaseaza comanda pentru o vanzare acoperita de Garantia de Livrare, primirea produsului descris pe site va fi garantata. In caz contrar, in termen de 3 zile lucratoarea de la primirea coletului, cumparatorul poate solicita returul acestuia. In aceasta perioada contravaloarea produsului achizitionat prin intermediul Garantiei de Livrare este blocata într-un cont intermediar, detinut de catre Okazii.ro. Daca conformitatea produsului cu descrierea de pe site nu este reclamata in intervalul precizat de 3 zile lucratoare, banii sunt deblocati si transmisi mai departe vanzatorului.

Recomandam tuturor utilizatorilor sa aleaga produsele marcate cu Garantia de Livrare sau, in cazul in care acestea nu fac parte din program, sa solicite vanzătorului Garantia de Livrare. Acest serviciu este gratuit si se activeaza instant pentru vanzatorii Okazii.ro.

Pe langa acesta modalitate de incheiere a unei tranzactii, vanzatorii pot sa ofere si predarea personala ca modalitate de livrare. Aceasta asigura faptul ca produsul pe care utilizatorul il achizitioneaza este cel dorit. In acelasi timp, in momentul incheierii tranzactiei in realitate, cumparatorul vede calitatea si caracteristicile produsului pentru care a plasat comanda.

O zi placuta,
Okazii.ro