| ℓαdу a întrebat:

Heii TPU! :*. Vă roog frumos mă puteţi ajuta şi pe mine cu ceva? sad Decii : Am un SAMSUNG GALAXY MINI 2, şi mi-am uitat modelul de deblocare, l-am scris greşit de vreo 15-20 ori, iar acum imi apare " să deblochez telefonul cu ajutorul contului GOOGLE", dar de fiecare dată cand încerc să mă autentific îmi apare " Nume sau parola Invalide " sad Ce trebuie să fac TPU? Văăăă roog din suufleet ajutaţiimăă! Fundiiţăă! :*

12 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Pai si la verisorul meu is sa intampleat asa probabil ca nu-ti merge contul de google din cauzza internetului verifica daca e pornit tinand putin apasat pe butonule de of si acolo scrie data network vezi daca e pe on.

| ℓαdу explică (pentru Zoey112):

Faza e ca eu nu am internet. si poate de asta nu pot sa ma autentific pe contul meu de google sad. si nu scrie nimic legat de 'network' happy. scrie doar ' Mod silentios', ' Mod avion', ' Mod date de retea ' si "oprire" atat sigh!

| Zoey112 a răspuns (pentru ℓαdу):

Pai data network(pe eng) = mod date retea

| ℓαdу explică (pentru Zoey112):

E Activata.

| Zoey112 a răspuns (pentru ℓαdу):

Pai daca e activata atunci ar trebui sa mearga sa intri pe contul de la google

| ℓαdу explică (pentru Zoey112):

Da. dar nu merge! :-

| Zoey112 a răspuns (pentru ℓαdу):

Atunci trebeuie sa te duci la magazinu de la care l-ai cumparat cu contractu sau la un specialist
ca eu sincer nu stiu cum de nu merge sad

| ℓαdу explică (pentru Zoey112):

Multi mi.ai zis ca nu merge din cauza ca nu am net. Maine un prieten de al meu ma va ajuta cu cartela lui [ are net pe cartela ] si daca are net poate ma pot autentifica si voi reusi sa deblochez telefonul! happy :-s

| Zoey112 a răspuns (pentru ℓαdу):

Bafta happy sper sa iti mearga happy

| Ejkoli a răspuns:

Il duci de unde l-ai cumparat, banuiesc ca de la Orange. Il duci acolo si daca nu il face pe loc il trimite la sediul firmei la Bucuresti si ti-l aduce in cateva zile. Si eu am patit. Singur nu poti face nimic. Sper ca te-am ajutat!

| DaniiAwe a răspuns:

Incearca sa bagi alt card.

| danutzaaaaa a răspuns:

Buna,si fratele meu a patit la fel si a mers la un prieten si i l-a reparat.I-a luat 50 de lei, dar tu poti mg la cosmote, sau Vodafone si iti va lua cam 80 de lei, e din cauza android-ului, altfel nu reusesti sa l repari... sper ca am fost de ajutor