| clementine667 a întrebat:

Hello, de câteva zile am primit apeluri de la numere pe care nu le am în agendă și când am căutat să văd cine poate fi am văzut că sunt de la Top Factoring/Intrum România. Am mai citit și că te pot întreba din ce județ ești, etc. Nu am datorii nicăieri, așa că nu văd rostul. Ați fost sunați de către ei? Mă sună mereu dimineața când dorm, iar când sun înapoi ori stau în așteptare peste 15 minute, ori se închide direct apelul și mă gândesc dacă mai are rost să încerc să sun sau pot să blochez numerele.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Le raspunzi odata si clarifici situatia cu ei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu răspunde, blochează numerele.

| johnnny123 a răspuns:

Tu nu ai altceva de făcut decât să suni înapoi la un număr necunoscut și să aștepți 15 minute să vezi ce vor? Dacă nu ai datorii nicăieri, cel mai probabil vor să-ți vândă vreun serviciu de care nu ai nevoie și au cumpărat o bază de date cu numere de telefon la întâmplare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te suna deoarece figurezi cu o restanță pentru un abonament sau la vreo banca. Încearcă să asculți ce au de spus deoarece te poți trezi mai târziu cu o restanță foarte mare întrucât se aplica penalități

| Roxanaelena1922 a răspuns:

Da, am fost și eu sunată. Blochează numărul, sau numerele deoarece insista doar pentru a ți face cost suplimentar