| Andreea930 a întrebat:

Help! Recent mi-am cumpărat a6 2018 Din altex! Și acum a început să se descarce bateria singură și peste noapte. E normal? Ori din vina aplicațiilor? Ar trebui să merg cu el înapoi la magazin? Dacă nu, ce să-i fac? Mai mi-a cerut să îi actuazalizez softul. Dar nu cred că îl voi actualiza, fiindcă am văzut meniul cum va arăta și nu îmi prea place! Dau fundă celui mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| hellen18 a răspuns:

Bună. Dacă ai garanție sigur ca poți merge. Dacă nu ti l schimba asa de acolo ai putea sa mergi și la un service Samsung.
Nu e normal sa se descarce bateria pur și simplu.
Eu când am avut o problema cu telefonul am fost la service-ul de la Samsung și m au rezolvat destul de rapid în baza garanției. Bafta.

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu e mormal
Mergi la garanție
Softul trebuie actualizat
Telefonul e slăbuț.
Baftă.

| Andreea930 explică (pentru gelu1970):

Ce să îi fac să îl actualizez? Dacă se descarcă din nou bateria peste noapte?

| Clorox a răspuns:

Buna Andreea, este normal sa se descarce bateria peste noapte intr-o anumita masura, acum depinde cat se descarca.
Tine cont ca OS-ul de la Samsung foloseste multe procese in fundal. Aplicatiile de socializare, aplicatiile descarcate ajuta la descarcarea bateriei.
Incearca sa inchizi aplicatii care ruleaza pe fundal, vezi cum se descurca bateria si daca totul e ok, nu cred ca are rost sa te duci cu el inapoi la magazin.
Acum, daca e la fel si dupa ce inchizi aceste aplicatii care ruleaza in fundal iti sugerez sa te duci.

| Iote a răspuns:

Fabricate pentru Romania, sau folosite in alte tari si aduse in Romania dupa ce au fost returnate acolo (exact cum se schimba la noi telefoanele la abonament): https://forum.softpedia.com/......ice-teapa/

| Bogdan70001 a răspuns:

Telefonul in primul rand trebuie mereu actualizat.Nu poti sti, poate in update-ul pe care tu nu l-ai facut este vreun patch la problema ta