| AnOnImUl321123 a întrebat:

Hey mi-am cumparat un telefon UTOK 351D. Acum, as vrea sa imi spuneti cum setez data si ora, si cum descarc facebook-ul si altele si mai ales cum descarc jocuri? Daca pot descarca de pe telefon jocuri numai daca am wi-fi deala atunci nu pot descarca de pe calculator si sa pun in telefon? Daca da imi dati un link cu jocuri pentru acest telefon si informatii despre cum as putea sa le pun in telefon ca nu cred ca le copiez in card (jocurile) si dupa aia ma pot juca pe ele. Dati-mi va rog detalii!
PS: E prima data cand imi cumpar telefon cu android de aia va intreb pe voi toate astea.
Astept cat mai multe raspunsuri.
FUNDA!

1 răspuns:
| Vali400 a răspuns:

Salut!

Din cate stiu eu data si ora se seteaza automat, dar daca ai intrebat...trebuie sa intri in Meniu -> Setari -> Data si ora si de aici te descurci.
Poti descarca de aici jocuri
http://www.androidfreedownload.net/ro/android-games,dar trebuie sa ai un cablu de date ca sa le bagi in telefon, apoi le instalezi. Funda?