| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU! Am nevoie de ajutor! În difuzorul telefonului meu, rămăseseră blocate niște bucăți de pământ, asa ca am luat un ac si am început să îl strecor in divizor încercând sa îndepărtez pământul... Am reușit în cele din urmă, pământ nu mai e, dar scoate un sunet foarte ciudat acum! L-am curățat si cu periuța și tot se aude ciudat, nu știu ce sa ii fac, cred ca i-am băgat acul prea adânc... Habar nu am, îmi e frica ca am stricat difuzorul, știți cumva cum as putea remedia problema? Va rog mult!

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Din moemnt ce ai zis ca ai curatat gratarul ala singura varianta ramasa e ca probabil ai reusit sa perforezi cu acul membrana difuzorului. Trebuie mers la service si inlocuit.

| Oliviamariaaa a răspuns (pentru RoCkKiD):

Am înțeles... Mulțumesc mult!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pamant? Dar ce ai facut, ai arat cu el? Ai stricat membrana la difuzor. Service scrie pe el.