| Sws_Ioana_1995 a întrebat:

happy
Am o problema cu telefonul: se inchide cu bateria aproape plina din 5 in 5 minute si devine enervant...Ce pot face pentru a nu mi se mai intampla?
Ofer Funda+Vot! happy

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Posibil să fie un defect intern, baterie defectă, o eroare de soft, etc.

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" din butoane ( sau cu cod ) - dacă se poate.
Dacă nu ştii cum se face "factory reset", atunci precizează EXACT ce model de telefon ai...

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| Sws_Ioana_1995 explică (pentru bursuc001):

Am un Alcatel Onetouch Pop C7....Pana acum nu a mai facut asa

| bursuc001 a răspuns (pentru Sws_Ioana_1995):

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hardreset.info/devices/alcatel/alcatel-7040a-pop-c7/

https://www.salt.ch/......vice-help/

Vezi şi metodele de la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

Dacă situaţia nu se rezolvă, atunci duci telefonul la un Service.

O seară/noapte frumoasă.

| Sws_Ioana_1995 explică (pentru bursuc001):

Acum nu se mai deschide deloc...Doar arata ca incarca printr-un beculet alb :l FML

| bursuc001 a răspuns (pentru Sws_Ioana_1995):

Dacă ai făcut CORECT un "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) sau "hard reset", NU ar fi trebuit să-l afecteze/strice/blocheze!
Deci, probabil că are un defect sad
Din păcate, în acest caz, trebuie să-l duci la un Service pentru diagnosticare!