| ady001 a întrebat:

Iphone 5 sau 4s care este mai bun in raport calitate pret?

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă discutăm de raport calitate/preţ, atunci iPhone 4S este mai bun.

Din punct de vedere tehnic este mai bun iPhone 5 ( dar este foarte SCUMP ) şi este DEPĂŞIT de Samsung Galaxy Note 2 ( care este la JUMĂTATE de preţ )!

Toate cele bune.

| pwp a răspuns:

Iphone 4s zic eu.
Iphone 5 are cateva imbunatatiri si un pret mult mai piperat.

| Iulian03 a răspuns:

Iphone 5.

| RainboyDash a răspuns:

Iphone 4s, s-a lucrat mai mult la el in comparatie cu Iphone 5

| MYK3 a răspuns:

IPhone 5 este mult mai bun adica are atat de multe inovatii si de la iphone 4s la 5 nici macar nu simti la buzunar.
Ce ii 8-9 milioane in plus (daca poti lua un iPhone sigur nu te deranjaza ca platesti un pic mai mult)

| valentino52 a răspuns (pentru MYK3):

Uite eu am 4s. Spune-mi un lucru care il are Iphone 5 si nu il am eu (tine cont ca rulez iOS 6.0.1 deci am si eu prostia aia de Maps, navigatia turn-by-turn, passbook, Siri imbunatatit etc). Camera - tot 8 MPX. Procesor : tot dual-core (ce-i drept putin mai performant). Are display-ul putin mai lung si beneficiaza de tehnologie LTE, adica daca iti faci abonament special 4G poti sa downloadezi cu viteze mari. E mai performant nu zic nu dar "atat de multe inovatii"? Nu cred. Dar oricum ai dreptate diferenta dintre ele nici nu e de 8, 9 milioane e de vreo 6. Daca te duci sa iti iei un telefon nou e logic sa alegi Iphone 5 nu se pune problema se merita. Dar la cate persoane s-au plans de iPhone 5 si cate probleme au descoperit la el imi pare ca a fost facut de mantuiala. Tim Cook a cam dat-o putin in bara. Poate 5s-ul va avea mai putine probleme si chiar vor face ceva inovatii adica ultimul model sa iphone sa aiba macar ceva in plus fata de anteriorul. Orice.

| MYK3 a răspuns (pentru valentino52):

Pai uite: 1. Ti-ai spus tu sigur ce are in plus. 2. Nu a avut probleme decat ca facea pozele putin mov in iOS 6.0 dar acum in 6.0.1 s-a rezolvat.

| ArekkusuKage a răspuns:

Iphone 4 mai multe aplicati, mai usor, mai mic
Desi eu nu zic neaparat ca este cel mai bun de ex acum ai putea cu bani de un iphone 4s sa iti iei un galaxy s3 tot din magazin si chiar nu vei regreta samsungul cu androidwinking iti garantezwinking

| MYK3 a răspuns (pentru ArekkusuKage):

Daca ia Samsung sigur se trage de cap

| danyel343 a răspuns:

Iphone 4s as alege eu, deoarece este si mai ieftin, dar ca performanta este putin mai slabut ca Iphone 5