| Pirvu_Teodora_1997 a întrebat:

Iphone 6 este un telefon bun? Ar rezista 4 ani daca am grija de el? Sau sa aleg note 3?

16 răspunsuri:
| bogabogdan a răspuns:

Iphone 6 este un telefon simplu si rezistent, daca ai grija de el e si mai bine.
Eu am iphone 4s de 3 ani si arata foarte bine si merge in continuare perfect.
Parerea mea este ca Samsung galaxy note 3 cu prea multe prostii. senzori multi aplicatii multe etc si e prea mare zic ca nu o sa reziste. tongue

| DemBow a răspuns:

Daca ai grija de el rezista. dar ar fi bine sa nu-ti iei iphone6. ia-ti note 3, e mult mai performant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iphone 6 e un telefon foarte bun si daca ai grija de el te tine cat vrei tu. Note 3 e mare are prea multi senzori prea multe prostii

| BereCalda a răspuns (pentru bogabogdan):

Simplu si REZISTENT? tu nu vezi ca la 60% din cei care l-au cumparat li se indoaie in blugi?

| BereCalda a răspuns:

Note3,iphone 6 se indoaie la o gramada de oameni in blugi si in plus iphone e naspa, poti trimite date doar pe iphone pe iphone.

| Vulpe_Victor_1990 a răspuns:

Iphone 6 ar rezista mai mult decat note 3

| gelu1970 a răspuns:

Telefoanele nu sunt din piatra. deci daca te referi la rezistenta fizica nu iti cumpara smart.
daca te referi la calitati eu as alege note 3. care de altfel in comparative iese castigator.

http://versus.com/es/samsung-galaxy-note-3-vs-apple-iphone-6

| Pirvu_Teodora_1997 explică:

Dar iphone 6 se indoaie?
E adevarat ca note 3 daca il tin 4 ani va avea lag si alte prostii?

| RobertMoon a răspuns:

4 ani cam mult sa ti un telefon, eu ma plictisesc repede le tin maxim 5 luni, pana la urma tot va trebui sa ai grija de el, va intra praf pe margine, folia trebuie schimbata dupa ceva timp. Poti sa-l ti 2 ani as zice, iar dupa il poti da la o combinatie cu un alt telefon.

| Eduard619 a răspuns:

Samsung note 3 poate fi folosit pentru net jocuri si altele de asemenea il poti folosii ca sa suni dar eu nu cred ca poti sta cu caramida aia la ureche, din punct de vedere al rezistentei si durabilitatii note 3 este mai bun ca iphone 6
Iphone 6 este un telefon mult prea scump mai bine iti iei 5 sau 4 daca vrei neapaat iphone eu as merge pe un galaxy s5 sau mai bine un xperia z3 sau daca mai ai putina rabdare o sa apara telefoane noiwinking

| bogabogdan a răspuns (pentru BereCalda):

Prin simplu ma refeream la meniu si la cum se foloseste, se vede ca nu ai vazut in viata ta un iphone 6 doar din ce ai auzit ca se indoaie in buzunar si prostii. nu, nu se indoaie.
Si in final uite dimensiunile si greutatea lor :
Samsung galaxy note 3 : 151.2 x 79.2 x 8.3 mm (5.95 x 3.12 x 0.33 in) si 168 g (5.93 oz).
Iphone 6 : 138.1 x 67 x 6.9 mm (5.44 x 2.64 x 0.27 in) si 129 g (4.55 oz).
Again Teodora iti recomand Iphone 6.

| BereCalda a răspuns (pentru bogabogdan):

Nu,nu se indoaie? Uite-te aici amice, si da am avut un Iphone4s si inca il mai am, nu vorbii daca nu stii, desteptu lu peste :http://youtu.be/znK652H6yQM

| bogabogdan a răspuns (pentru BereCalda):

Repet, se vede ca nu ai vazut iphone 6 in viata ta.
In video se indoaie, in realitate nu, doar daca incerci sa il indoi ca mocanu

| BereCalda a răspuns (pentru bogabogdan):

Crede-mă,tată,că am pus mâna pe un I6 şi am văzut de ce e in stare.

| Lotter_Gabriela_1997 a răspuns:

Ehhh..nu e bun, se indoaie in blugi...e mai bun iphone 5-swinking

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy Note 3, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune.