| valeeExpress a întrebat:

Jocurile pentru telefon de pe Mobile9 au virusi? (Mi-am luat Tom Talking 2) Daca am luat un joc, l-am instalat, m-am jucat si am sters instalarea cum sterg si jocul din meniu, daca tin apasat m-i se pune pe ecran.

8 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Nu avem de unde să știm dacă au viruși, cel mai bine îți descarci și un antivirus de telefon, îl găsești în magazinul de aplicații, poți să îți descarci AVG pentru că e gratis și o să te avertizeze dacă descarci ceva cu viruși.

| valeeExpress explică (pentru FucktheSystem):

De unde pot sa imi iau antivirus pentru telefon?

| FucktheSystem a răspuns (pentru valeeExpress):

Ce sistem de operare ai pe telefon?
Oricum, în caz că ai android intri pe site-ul ăsta de pe telefon și îl descarci:
http://www.avg.com/eu-en/antivirus-for-android
Oricum, poți să intrii pe google de pe telefon și cauți „AVG download for..." („..." se înlocuiește cu sistemul tău de operare de pe telefon)

| valeeExpress explică (pentru FucktheSystem):

Cand dau Install imi zice :" you haven't accessed the Google Play Store App"

| FucktheSystem a răspuns (pentru valeeExpress):

Deci ești pe android?
Atunci ar trebui să ai aplicația de google play și să cauți acolo antivirusul.

| 0rlando a răspuns:

Intră în setări, aplicații, manager aplicații, selectezi ce vrei să dezinstalezi și apeși pe dezinstalare.

| valeeExpress explică (pentru 0rlando):

Multumesc, insa asta am aflat. Poti sa imi spui daca au virusi? Mentionez ca am scanat aplicatia pe calculator inainte de a baga-o in telefon.

| 0rlando a răspuns (pentru valeeExpress):

Eu nu am avut până acum probleme de genul ăsta.
Îți recomand m.getjar.com au o mulțime de jocuri și aplicații moca, fără viruși.