| TPUşiUPT1 a întrebat:

Mama a fost sunata de cei de la tekecom(sau alta retea, nu stiu sigur) si ei i-au propus sa ii faca un abonament de 60 de lei pe luna si sa primeasca citez "ultimul model de smart phone". Treaba e ca ea a fost incantata cand a auzit si a crezut ca o sa primeasca nu stiu ce telefon, si cred ca a semnat un contract de 2 ani.A primit o rabla de Allview si abonamentul e praf 2gb net si si minute sincer nu stiu cate are.Mie mi se pare un pret exagagerat pentru oferta asta,i-am explicat si ei si a zis ca daca il poate anula, il anuleaza.Deci putem cumva sa anulam abonamentul?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Conform legii nu au voie sa faca de-astea. Anulezi si ii ameninti cu protectia consumatorului/politia pentru inselatorie.

| Treaem24 a răspuns:

Da si plătești bani pe 2 ani

| AndreiMarin499 a răspuns:

A fost vina mamei tale ca nu a întrebat și nu sa informat despre ce telefon e vorba, daca au trecut mai mult de 30 de zile slabe șanse sa mai poata face ceva cei de la telekom au o gramada de clauze abuzive în contract eu am pațito cu iei.

| NumeleDeUtilizatorTrebuieSaNuDepas a răspuns:

"pot sa anulez un abonament la Telekom fara reper cursiuni?" Ar fi fost o întrebare mai la obiect. Probabil au băieții de la Telekom ceva clauze in contract care nu te lasă să scapi fara să plătești până la finalul contractului. Cel mai bine își prezintă situația la Telekom aka sa vorbească cu un operator. Ultimul model înseamnă că a fost lansat recent, nu înseamnă că îți dă un iPhone XS. Nu mai semnați orice chestie pentru că sună bine. Ca om matur nu poți să arunci semnătura pe orice hârtie geeeez...