| Andrei_Bianca_Gabriela_2000 a întrebat:

Merita cumparat iphone-ul 7 plus?
Vreau sa-mi spuneti si cateva dezavantaje

Răspuns Câştigător
| Mosic_Adrian_1994 a răspuns:

Dezavantaje:Baterie slaba si nu are portul jack de 3.5mm
Avantaje:Ecran mare si luminos, Camera buna, Fluiditate
Verdict final: Cat de cat merita

| Andrei_Bianca_Gabriela_2000 explică (pentru Mosic_Adrian_1994):

Faza cu bateria cred ca depinde si de procesul in care a fost icarcat...gen daca ma joc pe el in timp ce se incarca, normal ca l suprasolicit, dar daca il las 3 ore sa se incarce linistit...nu cred ca voi avea probleme, tu ce zici?

| Mosic_Adrian_1994 a răspuns (pentru Andrei_Bianca_Gabriela_2000):

Bateria este de 2000mah si ceva, nu te tine baterile de la Apple sunt foarte slabe

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru un copilas, nu merita cumparat, ca-i mult prea scump pentru atatea functii, odata ce copilasul are nevoie doar sa sune si sa fie sunat, se poate cumpara un telefon ieftin.

| gelu1970 a răspuns:

Cea mai mare tâmpenie ce o poți face e să cumperi un icastană pentru baterie.
Insă când nu e creier...vai de bănuți.
Baftă.

| Anaasstasssssiaa a răspuns (pentru gelu1970):

Nu mai descuraja persoane, neinformatule.

| gelu1970 a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Pune mâna și citește despre telefonie, de ceea ce iese nou, de tot ceea ce se inovează și lasă naibii messenger, Facebook, Instagram.
Folosește internet in scop util.
Că altfel o să rămâi la stadiul acesta.

| gelu1970 a răspuns:

O să ai toate dezavantajele posibile.
Citește bine că o să iți reamintești peste vreo 6 luni.

| Anaasstasssssiaa a răspuns:

Hei. Urmează să îmi cumpăr si eu un iphone 7 plus. Crede-mă, am citit o groaza de păreri și m-am uitat la o mulțime de videoclipuri.
La iphone 7 plus, bateria este mult mai mare ca la celelalte telefoane si te ține o zi intreaga, poate si mai mult. Depinde de utilizarea fiecăruia, dar și de aplicatiile de pe el, deoarece si notificarile de pe Instagram iti scad din baterie.
Mie personal imi place iphone 7 plus, atât ca mărime, dar și ca funcționare.
Mult succes! :*

| gelu1970 a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Câte tâmpenii poți să debitezi.

| Anaasstasssssiaa a răspuns (pentru gelu1970):

Daca nu iti permiți un iphone, nu trebuie să fii invidios/invidioasă.
Cunosc persoane ca si tine.
Și ce sa vezi, mi-am cumpărat iphone 7 plus si sunt perfect mulțumită.

| gelu1970 a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Nu imi permit un iphone.
Ai dreptate.
Și sunt invidios pe cei ce iși permit fițe cu iphone.
Nu debita tâmpenii fetiță.
Dacă nu sunteți in stare să cumpărați in funcție de caracteristicile telefonului nu scrie prostii mai mari cât tine.
Vă cumpărați un iphone fie descatalogat, fie chiar si sec hand ca să faceți pe șmecherii că aveți iphone. Nu contează cât e de jaf ci faptul că e un iphone.
Ce jalnic.

| Anaasstasssssiaa a răspuns (pentru gelu1970):

Nu cunosti, nu comenta. Jigniri oricine stie sa ofere.